Informācija Pašvaldība

Krāslavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus pieteikties Nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma paziņojumu saņemšanai elektroniski uz e-pastu vai e-adresi. Tas palīdzēs ietaupīt pašvaldības budžeta finanšu līdzekļus, kā arī nodrošinās videi draudzīgu pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu. Turklāt tas ir drošāk un ērtāk, nekā saņemt paziņojumu papīra formātā.

Svarīgi zināt!

Ja personai jau ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts, valsts iestāde ar personu sazinās, izmantojot oficiālo elektronisko adresi. Proti, ja nodokļa maksātājs ir aktivizējis savu e-adresi, nekustamā īpašuma nodokļa paziņojums tiek automātiski nosūtīts uz to un nav nepieciešams pieteikties.

Kā pieteikties maksājuma paziņojumu saņemšanai elektroniski?

Ir trīs iespējas, izvēlies sev ērtāko!

1. Izveido e-adresi portālā www.latvija.lv

2. Autorizējies portālā www.epakalpojumi.lv, izmantojot savu internetbanku vai elektroniskā paraksta rīku,

  • sadaļā „Nekustamais īpašums” – „E-pasta un SMS pieteikums” jānorāda pašvaldība, e-pasta adrese un mobilā tālruņa numurs, kas ir nepieciešams, lai pieteiktos atgādinājumiem par NĪN samaksas termiņa tuvošanos,
  • jāapstiprina ievadītās e-pasta adreses pareizība, atverot saiti e-pasta adreses apstiprināšanas paziņojumā.

3. Dodies uz saiti https://forms.gle/uvBgRy2Chr7uUR3x8 un aizpildi pieteikšanās formu.

Kas jāņem vērā?

  • Ja konkrētajam nekustamā īpašuma nodokļa maksātājam pieder īpašumi vairākās pašvaldībās, katrai no tām iesniegums jāiesniedz atsevišķi.
  • Uz NĪN maksātāja norādīto e-pasta adresi maksāšanas paziņojumi tiks sūtīti līdz brīdim, kamēr nodokļa maksātājs neatsauks šo iesniegumu vai ar jaunu iesniegumu nenorādīs citu e-pasta adresi vai citu paziņojuma saņemšanas veidu.

Uzmanību!

No šī gada 1. janvāra e-adreses lietošana uzņēmumiem u.c. Uzņēmumu reģistra reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem ir obligāta, tādējādi izslēdz šai grupai adresēto maksāšanas paziņojumu nosūtīšanu aploksnē. Pašvaldība aicina uzņēmējus neiekavēt e-adreses aktivizēšanu, lai savlaicīgi saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumus par saviem īpašumiem.

Kā saņemt atbildes uz jautājumiem?

Aicinām sazināties ar Krāslavas novada pašvaldības nodokļu administrāciju pa tālr. +371 65681766, e-pastā: anita.krivina@kraslava.lv klātienē darba dienās Krāslavas novada pašvaldības ēkā, Rīgas ielā 51, 1. stāvā, 18. kabinetā.