Logo "Krāslavai 100" ar uzrakstu "SVINAM KOPĀ"
Logo dizains: Liāna Cvetkova

Dārgie Krāslavas iedzīvotāji!

Krāslava tiek uzskatīta par vienu no senākajām apdzīvotajām teritorijām Latvijā, tās pirmsākumi meklējami trešajā gadu tūkstotī pirms Kristus. Taču pilsētas tiesības Krāslava ieguva 1923. gadā 16. aprīlī, līdz ar to šis 2023. gads iezīmē pilsētas simtgadi.

Leposimies, ka pārstāvam divu vēsturisko zemju, Latgales un Sēlijas, pilsētu Latvijā, kura pasaulei ir dāvinājusi vairākas spilgtas un talantīgas personības. Neraugoties uz mūsu dažādajām tautībām un konfesijām, mēs bijām, esam un būsim viens vesels. Šīs personības un dažādība atver logu uz pasauli un parāda, cik spēcīga, īpaša un atvērta ir mūsu pilsēta. Krāslavas logs ir atvērts gan tās iedzīvotājiem, gan tuviem un tāliem ciemiņiem.

Pilsētas svētkiem veltītā logo izstrādē iedvesma gūta no mājas logu apdares ornamentiem. Krāslavas logu greznie kokgriezumi izceļ mūsu pilsētu un padara to unikālu pasaules kontekstā uz Latvijas koka arhitektūras fona. Paldies visiem, kas raduši iespēju mūsdienu standartos veiksmīgi integrēt mūsu pilsētas kultūrvēsturisko vērtību, saglabājot vēsturiskās māju fasādes detaļas.

Simtgades logo iekļautas abu vēsturisko zemju karogu krāsas, kas simbolizē Latgales un Sēlijas vienotību.

Novēlu ikvienam sajust un apzināties mūsu vērtību un unikalitāti un ar savām sirdīm un darbiem radīt svētku noskaņojumu gan sev, gan saviem tuviniekiem. Būsim kopā un padarīsim šo gadu īpašu!

Krāslavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs
Gunārs Upenieks


Literāro darbu konkurss „Krāslavas pilsētai - 100”

Konkursa darbi jāiesūta līdz 2023. gada 16. aprīlim
Skatīt vairāk

Krāslavas pilsētas ģerbonis

Ieskats vēsturē. Autors: Baiba Mileika
Skatīt vairāk

Krāslavas sanatorija

Ieskats vēsturē. Autors: Valentīns Lukaševičs
Skatīt vairāk

Krāslavas pilsētai – 100. Pilsētas nosaukums

Ieskats vēsturē. Autors: Alla Lomanovska
Skatīt vairāk

Jubileju gaidot, ieskicēsim dažas Krāslavas šķautnes

Ieskats vēsturē. Autors: Valentīns Lukaševičs
Skatīt vairāk