Datums 13. februāris, 2024 – 15. marts, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Krāslava, Krāslavas Kultūras nams, Rīgas iela 26

No 13.februāra līdz 15. martam Krāslavas Kultūras namā skatāma Māra Čačkas gleznu izstāde „Citas piezīmes”.

Krāsaini, lielformāta darbi, kas veidoti īpašā Māra radītā tehnikā, kurā apvienojas grafika un glezniecība, izstādīti Krāslavas Kultūras nama foajē, arī izstāžu zālē.

„Manos darbos ir visneiedomājamākie dvēseles stāvokļi, kuros komentēju cilvēkus un situācijas. Savā izteiksmē tā drīzāk ir dzeja, nevis proza, jo strādājot es atslēdzos no pragmatiskiem uzdevumiem un sekoju zemapziņai,” saka mākslinieks Māris Čačka.

Māris Čačka ir dzimis 1976. gadā Varakļānos. Ieguvis Mākslas maģistra grādu un pedagoģijas zinātņu doktora grādu Daugavpils Universitātē. Daugavpils Marka Rotko mākslas centra (tagad Rotko muzejs) vadītājs. Ir bijis Daugavpils Universitātes Mākslu katedras vadītājs un programmas „Datordizains” direktors. Vada biedrību SIVIA. Ir „Grafikas kameras” biedrs.

Savus darbus izstāda kopš 1997. gada. Piedalījies vairāk kā 80 mākslas izstādēs, no kurām 19 personālizstādes Latvijā un 12 ārvalstīs. Vairāk kā 100 mākslas izstāžu Latvijā un ārvalstīs un vairāk kā 30 simpoziju kurators kopš 2004. gada.

Māra Čačkas darbi atrodas daudzās privātās un publiskās kolekcijās, tajā skaitā Latvijas mākslas muzeja kolekcijā.

15. martā plkst. 16.00 visi interesenti aicināti uz tikšanos ar mākslinieku!

Pasākuma afiša